O mně

Narodil jsem se v roce 1980 v Opavě do skrz naskrz hudební rodiny. Máma, čechisovaná hornoslezská Němka, byla operní sboristka, táta, Hanák jako poleno, operní sólista. Německým kořenům z matčiny strany vděčím za vrozený celoživotní zápal pro německý jazyk a kulturu, jež významně ovlivnily mé pozdější, nejen profesní, směřování.

Dětství a školu jsem prožil, a první konflikty s vrchností zažil, v Brně. Vyučil jsem se truhlářem, odmaturoval na ekonomické škole, paralelně soukromě studoval hru na klavír a operní zpěv. Jako dorostenci mi také učarovaly činky, boxerské rukavice a kimono. Múzickým disciplínám, bojovým a silovým sportům hovím jako koníčkům dodnes.

Krátce po maturitě (2002) jsem začal podnikat v polygrafii, paralelně se věnoval tlumočení a překladům z a do německého jazyka. O Vánocích 2011 jsem v nočních hodinách  sepsal na poznámkový papír stěžejní body léta zrajícího projektu a o pár týdnu později se svým dlouholetým souputníkem Lukášem Novákem založil knižní nakladatelství guidemedia etc. Zvolené motto „Kde ostatní končí, my teprve začínáme“ odráží vytyčený cíl: důslednou a nesmlouvavou detabuisaci temných zákoutí vrchností naordinované a střežené historiografie.

Od roku 2012 se plně věnuji literárnímu překladatelství a vydávání knih. První velký knižní titul s projevy Adolfa Hitlera vyvolává bouři ve sklenici vody a hned zkraje roku 2013 dostáváme do schránek předvolání k výslechu pro podezření z trestného činu zveřejňování neobvyklých historických informací („podpora a propagace hnutí…“). Jak u Městského tak Krajského soudu v Brně jsme byli v plném rozsahu obžaloby zproštěni, leč causa stále není uzavřená, Nejvyššího soud vše vrátil na začátek a karavana jede dál. (Stav jaro 2018.)

Těžištěm mého profesního zájmu jsou především témata, o kterých politický, mediální, stejně jako akademický establishment nejvíce a nejčastěji lže: Německo let 1933–1945, německý nacionální socialismus, osoba Adolfa Hitlera, revisionismus „holocau$tu“ a Protektorát Čechy a Morava.

Své idealistické zaujetí pro právo a spravedlnost uspokojuji v dobročinném projektu nezaplatim.cz. Rekreačně se zabývám exportem českého piva do Rakouska.

Pavel Kamas, podzim 2018