O mně

Narodil jsem se v roce 1980 v Opavě do skrz naskrz hudební rodiny. Máma, čechisovaná hornoslezská Němka, byla operní sboristka, táta, Hanák jako poleno, operní sólista. Německým kořenům z matčiny strany vděčím za vrozený celoživotní zápal pro německý jazyk a kulturu, jež významně ovlivnily mé pozdější, nejen profesní, směřování.

Dětství a školu jsem prožil, a první konflikty s vrchností zažil, v Brně. Vyučil jsem se truhlářem, odmaturoval na ekonomické škole, paralelně soukromě studoval hru na klavír a operní zpěv. Jako dorostenci mi také učarovaly činky, boxerské rukavice a kimono. Múzickým disciplínám, bojovým a silovým sportům hovím jako koníčkům dodnes.

Krátce po maturitě (2002) jsem začal podnikat v polygrafii, paralelně se věnoval tlumočení a překladům z a do německého jazyka. O Vánocích 2011 jsem v nočních hodinách  sepsal na poznámkový papír stěžejní body léta zrajícího projektu a o pár týdnů později se svým dlouholetým souputníkem Lukášem Novákem založil knižní nakladatelství guidemedia etc. Zvolené motto „Kde ostatní končí, my teprve začínáme“ odráží vytyčený cíl: důslednou a nesmlouvavou detabuisaci temných zákoutí vrchností naordinované a střežené historiografie.

Od roku 2012 se plně věnuji literárnímu překladatelství a vydávání knih. První velký knižní titul s projevy Adolfa Hitlera vyvolává bouři ve sklenici vody a hned zkraje roku 2013 dostáváme do schránek předvolání k výslechu pro podezření z trestného činu zveřejňování neobvyklých historických informací („podpora a propagace hnutí…“). Jak u Městského tak Krajského soudu v Brně jsme byli v plném rozsahu obžaloby zproštěni, leč tím causa neskončila. Státní zástupci se proti zprošťujícím rozsudkům vytrvale odvolávali – až k Nejvyššímu soudu, nicméně v červnu roku 2019 jsme byli definitivně zproštěni obžaloby a nyní (2020) požadujeme od českého státu odškodné za nezákonné trestní řízení.

V roce 2019 jsem založil nové samostatné knižní Nakladatelství Pavel Kamas, jehož ediční program navazuje na mou dosavadní vydavatelskou činnost.

Těžištěm mého profesního zájmu jsou především témata, o kterých politický, mediální, stejně jako akademický establishment nejvíce a nejčastěji lže: Německo let 1933–1945, německý nacionální socialismus, osoba Adolfa Hitlera, revisionismus „holocau$tu”, Protektorát Čechy a Morava a ostatní mýty, na kterých globalistický režim stojí. Aktuálně zejména koronavirová hysterie.

Rok 2020 byl plný nezapomenutelných zážitků. Po diskusi s Fedorem Gálem na iBabiš, vystoupení v mimořádném speciálu pavlačového pořadu vyvolené moderátorky Michaely Jílkové a konečně zveřejnění videa O virus tu nejde to už nejvyšší Sanhedrin nevydržel, hodil klacíček a strážci liberální demokracie jej 9. 6. 2020 v šest hodin ráno poslušně aportovali. Zabavením všech knih v hodnotě mnoha milionů korun skončila prozatím osobitá vydavatelská éra, o jejíž exklusivitě cosi vypovídá i fakt, že některé tituly se dnes na aukcích prodávají za 3 500 korun a více. 

-Pavel Kamas-
Leden 2021