Jistě, pane ministře!

O virus tu nejde a ani nikdy nešlo.

Mnozí mí přátelé i nepřátelé mají jistě v živé paměti nedávnou causu z Olomouce. Lékařka tamního eutanázního centra vykonávala svoji funkci předpopravčího poradce v tričku #ovirustunejde. Záběr tehdy proběhl hlavní zpravodajskou relací ČT24, později se tohoto obzvlášť závažného trestného činu popírání a zpochybňování coronavíry chytnul i obskurní web „olomoucká drbna“.

Třebaže jsem dnes s paní doktorkou ve spojení a znám už její postoje i motivaci, proč se na zločineckou dráhu zpochybňovačky vydala, zprvu jsem pochopitelně nevěřil vlastním očím, když jsem fotku – jak tam sedí ve žlutém tričku OVTN a rozmlouvá nešťastníkovi smrtící injekci – poprvé uviděl.

Zato pozadí tohoto, prozatím zdaleka nejbizarnějšího, snímku, který se s tričkem OVTN podařilo k dnešnímu dni pořídit, znám velmi dobře. Se současným ministrem pro redukci českého obyvatelstva na třetinu se na něm totiž zvěčnila žena mého kolegy Lukáše Nováka, jenž je (kromě mnoha jiného) autorem právě onoho grafického motivu, který už dva měsíce šokovou terapií probouzí poslední zbytky použitelného lidského materiálu v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.

Lenka – tak se náš agent s povolením fotit se jmenuje – dnes pobývá v Karlových varech, kde byla nasazena pro plnění zvláštních úkolů, jež prozatím podléhají přísnému utajení.

Novinářům, fuck-čekerům, coronistům, ale i našim příznivcům přejeme pěkný a hlavně plodný spekulativní víkend.

A Herr ministrovi děkujeme za vynikající spolupráci.