LUBAVIČSKÝ REBE: „PO BIBIM PŘIJDE MESIÁŠ“

„Benjamin Netanjahu (Bibi) bude posledním izraelským premiérem, který předá žezlo Mesiáši. […]

Před 30 lety řekl zesnulý lubavičský Rebbe mladému politikovi Benjaminu Netanjahuovi, že “on, Benjamin Netanjahu, bude izraelským premiérem, který předá žezlo Mesiáši”. Takto se lubavičský rebe vyjádřil během volební kampaně v devadesátých letech, před Netanjahuovým prvním funkčním obdobím. Dnes je Izrael v jakési náladě soudného dne, Bibi je premiérem a žezlo je v jeho rukou. Přivítá nyní Bibi, lid a svět Mesiáše? […]

Nyní lidé opět hovoří o starém proroctví lubavičského rebeho a vidí možnou situaci, kdy vše spěje ještě více tímto směrem. Bude Bibi skutečně posledním izraelským premiérem před příchodem Mesiáše?“

Jakkoli se to evropskému způsobu myšlení (plným právem!) může zdát neuvěřitelné a „nelogické“, apokalyptický mesianismus, který vysvětluji v tomto místě, není žádný „okrajový proud“, ale ústřední židovské téma. Jinak by o něm Israel Heute takto nepsal. 

Ano, je to stejně vyšinuté a „nelogické“, jako považovat se za „vyvoleného“ – a tím pádem za „něco víc“ –, ale je to prostě tak.

Čím dříve to evropský člověk pochopí, tím dříve se mu otevřou cesty, jak této hrozbě čelit.

Je to jako v kriminalistice: Chce-li kriminalista dopadnout psychopata, musí se nejdřív dokonale vžít do JEHO MYŠLENÍ. Když bude přemýšlet jako normální, slušný člověk, nikdy nepochopí, proč a jak psychopat jedná a psychopata nikdy nedopadne.

———
#majitelémozku
Pavel Kamas
www.casopisradix.cz
www.pavelkamas.cz